Pokud se vám email nezobrazuje správně, klikněte sem

Sbírka na insignie FSV UK – „Přísahejme na vlastní!“

Vážení a milí studenti, absolventi, kolegové, přátelé a příznivci Fakulty sociálních věd,

od znovuzrození naší fakulty a imatrikulace našich prvních studentů na podzim roku 1990 uteklo již mnoho vody – když naši současní studenti přicházeli na svět, ti první nás již opouštěli jako absolventi. Čas léčil i stavěl, fakulta zmohutněla, dospěla a zmoudřela a jsme na ni právem hrdí. Něco se ale nezměnilo a zůstává. Něco, co nás všechny spojuje, co my letošní sdílíme s těmi prvními z podzimu před sedmadvaceti lety. Slibujeme a přísaháme na zapůjčené žezlo. Mnohokrát se naše fakulta pokoušela vykročit na cestu k vlastním insigniím.

A teď přišel čas. Pojďme se společně podílet na vzniku insignií Fakulty sociálních věd. Pojďme pomoci fakultě zhmotnit identitu. Přidejte se k nám, podpořte sbírku na nové insignie a buďte součástí tohoto historického okamžiku.

S poděkováním a pozdravením, 

Jakub Končelík

Sbírka probíhá od 4. 4. do 19. 5. 2017 na portálu HitHit. 

hithit.com/insignie

událost na Facebooku

Konference

Konference: Meziválečná žurnalistika v Československu (1918 – 1938)

Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK zve na konferenci „Meziválečná žurnalistika v Československu (1918 – 1938)“.

Termín a místo: 24. a 25. dubna 2017 v Malé aule Karolina

plakát

Den celoživotního vzdělávání 2017

I tento rok Univerzita Karlova organizuje Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů, který se bude konat v sobotu 22. dubna 2017 od 10:00 do 16:00.

Představena bude široká škála vzdělávacích programů, ať už zájmových, profesních či v rámci Univerzity třetího věku. Seznámíme vás i se vzdělávacími, kulturními a společenskými událostmi, které průběžně připravujeme pro naše absolventy.

Pro všechny návštěvníky je v průběhu celého dne připraven bohatý doprovodný program.

plakát

Univerzita Karlova slaví 669 let

Iforum.cz: Obhajujte pravdu, svobodu a demokracii, apeloval rektor na akademiky během oslav založení UK

Ukacko.cz: Univerzita slaví 669 let: Rektor udělil ocenění a vyzval osobnosti UK k aktivnímu vstupu do veřejného prostoru

Rektorský den: inline/cyklojízda

Inline/cyklojízda FSV UK

V rámci rektorského dne se ve středu 17. 5. 2017 uskuteční osmý ročník cyklojízdy a inlinejízdy s vedením fakulty. Zveme všechny studenty a zaměstnance FSV UK i dalších součástí UK.

Účastníci se sejdou v 10:00 na Palackého náměstí před sochou (cyklisté), v 10:15 u dětského hřiště v Podolí (zast. tramvaje 2, 3, 17 a 21 „Podolská vodárna“, (bruslaři)). Cyklisté, a od Podolí též in-line bruslaři, vyjedou společně po cyklostezce A2 (Vltava pravobřežní) směrem na jih z Prahy po trase Nové město-Podolí-Braník-Modřany-Komořany-Zbraslav. V průběhu akce budou zastávky (plánovaná místa: dětské hřiště Braník, břeh řeky Vltavy u stanice vlaku Modřany, případně restaurace u Modřanského biografu a Zbraslav u stánků na cyklostezce).

Registrace předem je nutná, max. počet účastníků: 100.

registrační formulářudálost na Facebooku

Jiné sporty

Výběr dalších sportů je velmi pestrý.  Na své si přijdou zájemci o atletiku, aerobik, basketbal, florbal, fotbal, volejbal, plavání, tenis, ale i o orientační běh, rafting, lezení na umělé stěně atd. Více informací na stránce rektorského dne.

plakát - rektorský den UK

Informace z knihovny FSV UK

Informace o vymáhání pohledávek

Vzhledem  k tomu, že někteří čtenáři vracejí vypůjčené dokumenty s velkým zpožděním nebo je nevracejí  vůbec, zavádí Knihovna FSV v Hollaru a Opletalově ulici systém vymáhání pohledávek soudní cestou. 

Čtenářům doporučujeme kontrolovat své čtenářské konto  a reagovat na upomínky.

Pracovní nabídka

Středisko vědeckých informací FSV UK přijme od května 2017 brigádníka na poloviční úvazek. Práce je vhodná pro studenty. více informací

Externí nabídky

Beseda na téma  Social Impact Award

Přednášet bude Kateřina Boušková ze společnosti Impact Hub.

Kdy: úterý 18. dubna 2017 v 18:30

Kde: místnost 112, Hollar

pozvánka

CfP: konference "Conflict and their reflections in South, Southeast and East Asia"

Pořádající instituce, termín konání: Katedra asijských studií MUP, 3. listopadu 2017

V případě zájmu zašlete své abstrakty (do 300 slov v AJ) včetně krátkého medailonku (100 slov) na maria.strasakova@mup.cz do 15. června 2017. více informací

CfP - Acta Musei Nationalis Pragae, series A – Historia* 3-4/2017

V případě zájmu publikovat v připravovaném čísle recenzovaného časopisu Acta Musei Nationalis Pragae, series A – Historia pošlete abstrakt příspěvku v rozsahu cca 1000 znaků nejpozději do 30. května 2017 na amn.historia@nm.czvíce informací

Open Day at Embassy of the People's Republic of China

Velvyslanectví Čínské lidové republiky bude pořádat den otevřených dveří. V případě zájmu pište na zhaochangtao@moe.edu.cn do 8. dubna 2017.

Kdy: pátek 19. května 2017 od 16:00 do 18:00

Stipendium - Rusko

Moskevský státní institut mezinárodních vztahů (MGIMO) nabízí jedno místo na bezplatné vysokoškolské studium v bakalářském studijním programu, s nástupem v akademickém roce 2017/2018. více informací

V případě zájmu musí uchazeč dodat veškeré potřebné materiály do 30. dubna 2017.

Nabídka pracovních pozic – Člověk v tísni

Člověk v tísni, Centrum pro lidská práva a demokracii nabízí práci na pozicích:

Koordinátor/ka projektů pro Střední Asii a Arménii

Mediální koordinátor/ka

Filmový festival Na hlavu shání dobrovolníky

Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) pořádá filmový festival Na hlavu a hledá dobrovolníky pro pomoc při organizaci na jeden i více dní.

V případě zájmu pište na alexandr.kasal@nudz.cz.

více informací o festivalu

Dobrovolník - komunikace s veřejností

Kočičí útulek Devět životů, o.p.s. hledá dobrovolníka na výpomoc s komunikací s veřejností. Jedná se hlavně o kreativní správu našeho profilu na Facebooku a webových stránek. V případě zájmu pište na ivana@devet-zivotu.cz.

Falling Walls Lab 2017

3. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab, na kterou se mohou hlásit nejen studenti. Uzávěrka přihlášek je23. května 2017.

přihláškavíce informací

Vysokoškolská soutěž Jeden pohled nestačí

Platforma Fresh Eye pořádá čtvrtý ročník vysokoškolské soutěže Jeden pohled nestačí. Autoři těch nejlepších prací spjatých s vizuální tematikou se stanou hvězdami červnového večera Fresh Eye. více informací 

Maastricht University Summer School 2017

Termín konání: červenec - srpen 2017

Místo konání: Maastricht, Nizozemsko

nabídka kurzů

Summer School in Netherlands 2017

Téma: “Understanding the Netherlands: Success Factors of a Medium-Sized Economy”

Pořádající instituce: University of Groningen

Termín konání: 2. - 22. července 2017

registracevíce infromací

Bocconi Summer School 2017

Pořádající instituce: Università Bocconi

Termín konání: 3. - 21. července 2017

Místo konání: Milán, Itálie

více informací

Doprovodný program výstavy v Galerie Hollar

V rámci současné výstavy Jiří Altmann / Tváře proběhne doprovodný program Tiskařská dílna a křest monografie Jiřího Altmanna.

Kdy: neděle 23. dubna 2017 v 17:00

Kde: Galerie Hollar

více informací

*Další vydání fakultního newsletteru

Další vydání fakultního newsletteru rozešleme za dva týdny, 21. 4. 2017. Pro aktuální informace sledujte webové stránky fakulty nebo stránku FSV UK na facebooku. Další informace o přednáškách, letních školách, konferencích, stážích, apod. najdete na intranetu v sekci "nabídky pro studenty".